Indywidualności przesądziły o wygranej w Cikowicach

Orzeł Cikowice – WKS Szreniawa Nowy Wiśnicz 1-3 (1-2)

Bramki: Dziwisz 1’ – Dawid Brydniak 24’, 43’, Tomasz Nalepa 83’

kartki: Dziwisz – Kokoszka, Brydniak, Rajca

sędziował: Lucjan Stolarz – Wróblewski, Wełna (KS Brzesko)

WKS Szreniawa: Krzysztof Wójcik – Wojciech Majcher (77’ Radosław Guzak), Marcin Palej, Dominik Ochel, Adrian Wieciech – Paweł Świątek, Bartłomiej Biłos, Piotr Kokoszka (86’ Gabriel Rajca), Michał Kita (52’ Piotr Kulas) – Dawid Brydniak, Piotr Bienias (57’ Tomasz Nalepa)

Widzów: 150

Pierwszy komplet punkt w roku 2019 zapisał na swoim koncie zespół seniorów WKS Szreniawa Nowy Wiśnicz. Wiśniczanie w trzeciej kolejce rundy wiosennej pokonali na wyjeździe dobrze spisujący się Orzeł Cikowice 3-1. O wyniku zadecydowały bramki Dawida Brydniaka, obie zdobyte po mocnych uderzeniach z rzutów wolnych i interwencje Krzysztofa Wójcika.

WKS w najgorszy z możliwych sposobów rozpoczął to spotkanie. Już pierwsza akcja gospodarzy przyniosła im gola. Szybkie i kombinacyjne rozegranie piłki w środku pola, zakończone prostopadłym podanie, spowodowało że Robert Dziwisz znalazł się oko w oko z Krzysztofem Wójcikiem i tej sytuacji nie zmarnował wyprowadzając miejscowych na prowadzenie już … w 41 sekundzie starcia.

Tak kiepski początek meczu destrukcyjnie wpłynął na morale wiśniczan, którzy dali zdominować się rywalom. To gospodarze lepiej operowali piłką i posiadali inicjatywę. Podopieczni Marcina Motaka, tylko za sprawą indywidualnych akcji, na przykład jak ta z 5 minuty Dawida Brydniaka (uderzenie w boczną siatkę) byli w stanie zagrozić bramce strzeżonej przez Tacika. Na nasze szczęście indywidualności w sportach zespołowych odgrywają dużo rolę i to pozwoliło wiśniczanom odwrócić losy meczu jeszcze przed zmianą stron. Za sprawą Brydniaka i jego dwóch atomowych uderzeniach z rzutów wolnych odpowiednio z 24 i 43 minucie WKS wyszedł na prowadzenie. Pierwszy gol padł po strzale z dalszej odległości i dość sporego kąta. Drugi ze stałego fragmentu gry egzekwowanego na wprost bramki i tuż zza linii szesnastu metrów.

Drugą indywidualnością, która dzisiaj mocno przyczyniła się do wygranej lidera tabeli był Krzysztof Wójcik. Golkiper WKS-u mógł wprawdzie lepiej zachować się przy straconym golu, ale zrehabilitował się za to broniąc już do przerwy dwa uderzenia Kwinty w sytuacjach sam na sam. Interwencję meczu nasz bramkarz wykonał jednak w 78 minucie wygrywając w widowiskowy sposób pojedynek oko w oko z Nowakiem i broniąc jego strzał z kilku metrów. Obecny piłkarz Orła w rundzie jesiennej pogrążył WKS będąc jeszcze piłkarzem Górnika Siedlec przyczyniajac się do jak na razie jedynej porażki w bieżącym sezonie.

Mecz zamknął udanie rozegrany kontratak w trójkącie Bartłomiej Biłos, Piotr Kulas i Tomasz Nalepa. Ostatni z wymienionych korzystając z podania Kulasa, strzałem z linii szesnastu metrów zapewnił wisniczanom zwycięstwo.

Za tydzień przed podopiecznymi Marcina Motaka kolejny ciężki mecz wyjazdowy. Tym razem zagramy na boisku w Krzeczowie, z miejscowymi Błękitnymi.