Błękitni Krzeczów – WKS Szreniawa Nowy Wiśnicz 0-4 (0-3)

bramki: Dawid Brydniak 10’-karny, Michał Kita 17’, 39’, Bartłomiej Sowiński 79’

kartki: Barbacki, Czesak, Krawczyk

sędziował: Kieć (KS Żabno)

WKS Szreniawa: Krzysztof Wójcik – Wojciech Majcher, Jarosław Błoniarz, Dominik Ochel, Piotr Bienias (72’ Piotr Kulas) – Tomasz Nalepa (46’ Adrian Wieciech), Paweł Świątek, Bartłomiej Biłos (60’ Marcin Palej), Michał Kita – Dawid Brydniak (65’ Kamil Nizioł), Bartłomiej Sowiński (80’ Mikołaj Imiołek)

Widzów: 150

Seniorzy WKS Szreniawy Nowy Wiśnicz w końcu odczarowali boisko w Krzeczowie, na którym nie potrafili do tej pory wygrać i pewnie zainkasowali komplet punktów pokonując miejscowych Błękitnych 4-0.

Obiekt w Krzeczowie był do tej pory bardzo niegościnny dla podopiecznych Marcina Motaka. Jak mantrę powtarzana była największa porażka naszego zespołu z poprzedniego sezonu, gdy na tym właśnie obiekcie wiśniczanie ulegli aż 4-0. Tym razem gracze z Wiśnicza odpłacili się miejscowym zawodnikom identyczną wygraną, w czym znacznie ułatwili im to zadanie gospodarze w ogóle nie podejmując walki w pierwszej połowie spotkanie. WKS skrzętnie z tego skorzystał i natarł na miejscowych. Dało to efekt już w 10 minucie meczu, gdy po faulu na Piotrze Bieniasie rzut karny skutecznie egzekwował Dawid Brydniak. Chwilę później powinno już być 2-0, ale sytuacji sam na sam nie wykorzystał Bartłomiej Sowiński. Co się jednak odwlecze to nie uciecze i w 17 minucie wiśniczanie zdobyli drugiego gola. W sytuacji sam na sam zimną krew zachował Michał Kita i sprytnym uderzeniem nad wychodzącym z bramki golkiperem miejscowych podwyższył prowadzenie. Bardzo dobrą asystę w tej sytuacji zanotował Bartłomiej ,,Pogba” Biłos. Przed przerwą goście mogli jeszcze kilkukrotnie wpisać się na listę strzelców, ale dobrych sytuacji nie wykorzystywali nasi ofensywni zawodnicy. W końcu po strzale z rzutu wolnego Kity piłka po raz trzeci zatrzepotała w siatce rywali z Krzeczowa.

Miejscowych w tej odsłonie gry była stać na kilka groźnych uderzeń z dystansu, z których najwięcej problemów sprawił Krzysztofowi Wójcikowi ten z 19 minuty, kiedy piłka niebezpiecznie skozłowała przed naszym golkiperem.

Druga połowa to już bardziej odważna gra podopiecznych Jana Panny, która mocno zdezorganizowała poczynania wiśniczan. Z naszej strony było już mniej płynnej gry i z większym trudem dochodziliśmy do pozycji strzeleckich. Mimo wszystko w końcówce powinniśmy zdobyć kolejne bramki. W poprzeczkę trafił w 72 minucie Kamil Nizioł, a słupek obił w 86 minucie Jarosław Błoniarz. Ostatecznie na listę strzelców wpisał się jedynie niezawodny Bartłomiej Sowiński, który strzałem bezpośrednio z rzutu wolnego przypieczętował wygraną.

Cieszy po tym spotkania na pewno pierwszy mecz w tej rundzie bez straconego gola, na co duży wpływ miał powrót do gry po przerwie spowodowanej kontuzją Jarosława Błoniarza oraz kolejny debiut wychowanka klubu. Tym razem po Piotrku Bieniasie szansę pokazania się miał Mikołaj Imiołek zmieniając doświadczonego Sowińskiego.

Za tydzień ostatni z serii trzech meczów wyjazdowych. W Wielką Sobotę WKS uda się w swoją najdalszą delegację. W Świniarach zagramy z drugim zespołem GKS-u o godzinie 17.30.