BO Małopolska: walczymy o stroje i sprzęt dla naszych zawodników +
Ostatni mecz wyjazdowy zakończony porażką

Beskid Żegocina - WKS Szreniawa Nowy Wiśnicz 2-1 (0-1)

żółte kartki: Ziółkowski

sędziował: Adrian Maślanka (KS Brzesko)

WKS Szreniawa: Krzysztof Wójcik – Radosław Guzak, Marcin Palej, Dominik Ochel , Kamil Nizioł (62’ Gabriel Rajca) – Paweł Świątek, Jarosław Błoniarz, Piotr Kokoszka (81’ Dawid Lisowski), Michał Kita (70’ Tomasz Nalepa) – Dawid Brydniak, Bartłomiej Sowiński (55’ Daniel Turmiński)

Widzów: 70

Ostatni mecz wyjazdowy seniorów WKS Szreniawa Nowy Wiśnicz w sezonie 2018/2019 zakończył się porażką. Podopieczni Marcina Motaka przegrali w Żegocinie z miejscowym Beskidem 1-2, pomimo prowadzenia do przerwy.

Dwa tygodnie przerwy i wywalczonego minęły dla seniorów naszego klubu do spotkania z Beskidem. WKS pomimo tak długiej pauzy dobrze ,,wszedł” w spotkanie, przejął inicjatywę i stwarzał okazję. Jako pierwszy przed szansa na zdobycie gola stanął bardzo aktywny Dawid Brydniak, jednak jego uderzenie minęło bramkę. W 17 minucie nasz zespół powinien objąć prowadzenie, ale po centrze z rzutu wolnego uderzający głową Michał Kita minimalnie chybił. W końcu wiśniczan dopięli swego w 37 minucie. Brydniak zdecydował się na uderzenie z rzutu wolnego zza połowy boiska, a futbolówka odbijając się od poprzeczki i pleców bramkarza wtoczyła się do bramki.

Gospodarze w pierwszej połowie meczu nie byli tak groźni jak nasz zespół. Wypracowali sobie wprawdzie kilka pozycji strzeleckich, ale ostatecznie nie stanowiło to zbyt dużego zagrożenia dla bramki Krzysztofa Wójcika. Z naprawdę groźnych okazji warto jedynie odnotować tą z 41 minuty, kiedy to ich napastnik przegrał pojedynek jeden na jeden z wiśnickim golkiperem. Zresztą za tę sytuację WKS powinien odgryźć się minutę później, ale po akcji Pawła Świątka uderzenie Brydniaka minimalnie minęło bramkę Beskidu.

Na drugą połowę niestety nasz zespół nie wyszedł tak skoncentrowany jak powinien co skrzętnie wykorzystali chcący odmienić losy meczu gospodarze. Pierwsza ich okazja przyniosła gola, kiedy to po centrze z rzutu rożnego zamykający akcję zawodnik skierował futbolówkę do siatki. Miejscowy poszli za ciosem i Wójcik z pomocą słupka wybronił groźne uderzenie zza linii pola karnego chwilę po bramce dla Beskidu.

Poczynania naszego zespołu ożywiło dopiero wprowadzenie Daniela Turmińskiego, co pozwoliło odrzucić gospodarzy od naszego pola karnego. Niestety to żegocinianie zadali decydujący cios. W 69 minucie ich napastnik wykorzystał sytuację sam na sam i sprytnym przerzuceniem futbolówki nad wychodzącym z bramki Wójcikiem ustalił wynik meczu. WKS miał jeszcze okazje, aby odwrócił losy spotkania, ale w dogodnych sytuacjach przestrzelili Gabriel Rajca (74minuta) oraz Brydniak, a strzał Tomasza Nalepy w doliczonym czasie gry niemalże do pustej bramki zablokowali obrońcy.

Za dwa tygodnie zakończymy sezon domowym spotkaniem z Victorią Słomka. Mecz w niedzielę – 23 czerwca o godzinie 15.00. Już teraz serdecznie na niego zapraszamy. Świętujmy razem z zespołem awans do ligi okręgowej.