Witamy na oficjalnej stronie klubu WKS Szreniawa    
Dzisiaj jest 15.11.2019    
WKS SZRENIAWA NOWY WIŚNICZ
Najnowsze informacje
Młodziki, tak jak juniorzy młodsi z awansem +
Scenariusz z wyjazdów zachowany +
Świąteczny weekend z piłkarskimi meczami +
Zobacz więcej
Oficjalny sponsor klubu
Najnowsze zdjęcia
Podsumowanie sezonu 2018/2019 wiśnickich młodzieżówek

Sezon 2018/2019 w wykonaniu młodzieżowych zespołów WKS-u tradycyjnie był burzliwy. W trakcie minionych dwunastu przeżywaliśmy awanse, spadki jak i wycofanie drużyny z rozgrywek. Wiązało się to również ze zmianami na stanowiskach trenerskich. O tym wszystkim w powyższym podsumowaniu.


Juniorzy starsi


Zespół juniorów starszych po wycofaniu z rozgrywek I ligi tarnowskiej w poprzednim sezonie rozpoczął swoje zmagania od gry w bocheńskiej II lidze Juniorów Starszych. Mała liczba drużyn zachęciła do tego, aby spróbować powalczyć o powrót do tarnowskiej rywalizacji. Przez cały sezon nasz zespół mierzył się o wygranie ligi z Promieniem Mikluszowice. Niestety na finiszu tych zmagań wiśniczanie przegrali z największym konkurentem i zajęli ostatecznie drugą lokatę. WKS uzbierał 37 punktów, zdobywając 52 bramki i tracąc zaledwie 14. Zespół prowadził Rufin Wójtowicz (jesień) i Piotr Czerwiński (wiosna). Wobec braku chęci gry w tarnowskich rozgrywkach Promienia, do udziału w nowym sezonie w tej lidze zaproszony został nasz zespół z czego nie omieszkał skorzystać. Zatem można powiedzieć, że juniorzy starsi w sezonie 2018/2019 podobnie jak ich starsi koledzy wywalczyli awans o ligę wyżej.


Juniorzy młodsi


Niestety w trakcie ubiegłego roku WKS musiał również zmierzyć się z wycofanie jednego zespołu z rozgrywek. Po spadku drużyny juniorów młodszych z I ligi tarnowskiej i wobec braku wystarczająco licznej kadry, zespół nie przystąpił do rozgrywek w II lidze bocheńsko-brzeskiej. Pierwsza część sezonu była niezwykle ciężka dla prowadzącego wtedy zespół Rufina Wójtowicza. Trener grając praktycznie tym samym zespołem w dwóch ligach (juniorzy młodsi i starsi) nie sprostał wymogom tarnowskich rozgrywek. Pomimo tego, że do utrzymania zabrakło tylko, albo aż jednego zwycięstwa. Od nowego sezonu WKS planuje ponownie wystawić do rozgrywek zespół juniorów młodszych.


Trampkarze


Trampkarze prowadzenie przez Kamila Króla występowali w ubiegłym roku zarówno w rozgrywkach I ligi tarnowskiej jak i II ligi bocheńsko-brzeskiej. W rundzie jesiennej pierwszy zespół nie dał rady utrzymać się w tarnowskich rozgrywkach, spadając z ligi z dorobkiem 4 punktów. Za to ,,rezerwy” wygrały zmagania w niższej lidze, zachowując de facto miejsce dla WKS-u w okręgowych zmaganiach. Na wiosnę zespół grał już dużo lepiej, często zdobywając punkty z dużo silniejszymi przeciwnikami. Ostatecznie zajął w rozgrywkach III miejsce, co jest wyrównaniem najlepszych wyników zespołów trampkarzy i juniorów młodszych z poprzednich lat. Gratulacje. Ciężka praca w zimie popłaca i daje efekty.


Młodziki


Zespół prowadzony przez Mariusza Tobiasza przeżywał ciężkie chwile w rundzie jesiennej bocheńskich rozgrywek. Niewiele brakowało, a najmłodsza grupa wiekowa w wiśnickim klubie spadłaby jeszcze ligę niżej, ratując się w ostatniej chwili dzięki powiększeniu ligi. Na całe szczęście dużo lepiej nasz zespół spisywał się na wiosnę. Początek wprawdzie był niemrawy, ale końcówka rozgrywek wynagrodziła to wszystko. Dołączenie nowych zawodników dało dodatkowy impuls i WKS na finiszu rozgrywek wygrał 4 z pięciu meczów. Taka dyspozycja zaowocowała zajęciem trzeciego miejsca w tabeli i udziałem w barażu przeciwko Westovii Tarnów o awans do tarnowskiej I ligi. Niestety już w pierwszym meczu musieliśmy uznać wyższość rywali i pogratulować im awansu do wyższej ligi.

Powrót
Wszelkie prawa zastrzeżone
Kopiowanie materiałów zabrobione
Copyright 2015@ wksszreniawa.pl
strony internetowe kraków