Witamy na oficjalnej stronie klubu WKS Szreniawa    
Dzisiaj jest 17.10.2019    
WKS SZRENIAWA NOWY WIŚNICZ
Najnowsze informacje
Porażka po golu w 90 minucie +
Kalendarz meczów 11.10 - 13.10 2019 +
Podwójna zmiana udana +
Zobacz więcej
Oficjalny sponsor klubu
Najnowsze zdjęcia
Podsumowanie sezonu 2018/2019 seniorów

Mistrzostwem bocheńskiej A klasy i awansem do ligi okręgowej zakończył się sezon 2018/2019 w wykonaniu seniorów WKS Szreniawa Nowy Wiśnicz. WKS, nie będąc murowanym faworytem do wygrania ligi, zdominował rozgrywki i przewodząc stawce nieprzerwanie od trzeciej kolejki ,,przyklepał” mistrzostwo już na miesiąc przed zakończeniem sezonu.


O tym, że może być to bardzo dobry sezon w wykonaniu wiśniczan mogliśmy się przekonać już przed samymi rozgrywkami. Mobilizacja w klubie, wśród zawodników i trenera i to nastawienie, że gramy nie tylko o zwycięstwa w każdym meczu dały poczucie, że WKS może awansować. Przełożyło się to na piorunujące wejście w rozgrywki. Wiśniczanie byli nie do zatrzymania na początku sezonu. Ogólnie w rundzie jesiennej tylko w dwóch spotkaniach stracili punkty, imponując szczególnie defensywą, która była nie do przejścia dla A klasowych rywali. Połączenie w duecie na środku obrony Jarosław Błoniarz z wracającym do gry w Wiśniczu, Dominikiem Ochlem dało super efekty, a Krzysztof Wójcik zaledwie pięć razy wyciągał piłkę z siatki. Akcje ofensywne również były na wysokim poziomie, a prym wiódł odrodzony Daniel Turmiński wsparty również wracającym do wiśnickiego zespołu, Dawidem Brydniakiem. Można w tym miejscu wymienić wszystkich zawodników, bo każdy kto pojawiał się w rundzie jesiennej na boisku zasłużył na wyróżnienie i wniósł coś ekstra do gry zespołu.


WKS nowy rok rozpoczął jako zdecydowany faworyt do wygrania ligi. Po rundzie jesiennej wiadomo było, że praktycznie tylko Victoria Słomka może zagrozić naszemu zespołowi w walce o promocję wyżej. Jednak okres przygotowawczy pozostawiał wiele do życzenia. Kontuzja Turmińskiego, obowiązki zawodowe i ogólnie pozasportowe nie pozwoliły kluczowym zawodnikom na regularny udział w treningach. Przełożyło się na to dyspozycję zespołu na wiosnę, która była dużo słabsza niż jesienią. Trudny terminarz, gdzie wiśniczanie rozgrywali mecze wyjazdowe mógł budzić pewne obawy. W tej kampanii kluczowe były pierwsze dwa mecze, w których remisy z Ceramiką i Błyskawicą definitywnie wyeliminowały te zespoły z pościgu za naszą drużyną. Gdy Słomka gubiła kolejne punkty WKS z każdą kolejką był coraz bliżej wygrania ligi, mimo tego że nie imponowali formą. Ostatecznie po ograniu Żubra w Gawłówku i porażce Victorii w Świniarach, na miesiąc przed końcem sezonu wiśniczanie mogli otworzyć szampany i cieszyć się po trzech latach spędzonych w A klasie z awansu do ligi okręgowej.


Warto podkreślić, że ten awans to nagroda dla piłkarzy za ogromną pracę, którą wykonali na treningach. Frekwencja na każdym z nich oraz liczna kadra podczas ligowych spotkań dała efekty, a trener przez cały sezon miał komfort pracy. Zdobyte 34 punkty w rundzie jesiennej i 27 na wiosnę dały w sumie 61 oczek na 78 możliwych. WKS wygrał 19 spotkań, 4 zremisował i przegrał 3 potyczki. Bilans bramkowy to 69 strzelonych i zaledwie 15 straconych goli.


W sezonie 2018/2019 barwy WKS-u reprezentowało w sumie 27 zawodników. Dwóch z nich wystąpiło we wszystkich meczach, tj Krzysztof Wójcik i Paweł Świątek. Z czego ten pierwszy rozegrał najwięcej minut na boisku, tylko w jednym meczu ustępując na 10 minut miejsca w bramce swojemu młodszemu koledze Bartłomiejowi Paprocie. Warto podkreślić, że okazję gry dostało kilku juniorów, z czego najwięcej czasu na boisku spędził Piotr Bienias.


Strzelcy WKS:
17 – Dawid Brydniak
16 - Daniel Turmiński
8 - Bartłomiej Sowiński
5 - Michał Kita
3 - Paweł Świątek, Gabriel Rajca
2 - Piotr Kokoszka, Bartłomiej Biłos, Tomasz Nalepa, Piotr Kulas
1 - Adrian Wieciech, Damian Czubala, Bartłomiej Stokłosa, samobójcza, Piotr Bienias, Paweł Kowalczyk


Kartki:
9 - Dawid Brydniak
6 – Jarosław Błoniarz
5 - Piotr Kokoszka, Gabriel Rajca
4 - Wojciech Majcher, Bartłomiej Biłos
2 - Daniel Turmiński
1 –Damian Czubala, Michał Kita, Piotr Bienias, Bartłomiej Sowiński, Paweł Świątek


Nowy sezon, a z nim nowe wyzwania, boiska, przeciwnicy. To wszystko przed nami. Początek rozgrywek 17/18 sierpnia, a z przygotowaniami ruszamy 15 lipca. O sparingach poinformujemy już wkrótce.

 

Powrót
Wszelkie prawa zastrzeżone
Kopiowanie materiałów zabrobione
Copyright 2015@ wksszreniawa.pl
strony internetowe kraków