Witamy na oficjalnej stronie klubu WKS Szreniawa    
Dzisiaj jest 27.05.2020    
WKS SZRENIAWA NOWY WIŚNICZ
Najnowsze informacje
Prace na płycie boiska +
Orlik w Starym Wiśniczu zamknięty do odwołania +
Rozgrywki i treningi odwołane +
Zobacz więcej
Oficjalny sponsor klubu
Najnowsze zdjęcia
Podwójna zmiana udana

WKS Szreniawa Nowy Wiśnicz – Orzeł Dębno 1-0 (0-0)


bramka: Marcin Motak 60’


żółte kartki: Biłos, Brydniak, Motak, Sowiński – Wolnik, Gurgul, Kos


sędziował: Michał Fudala – Iwona Kapuścińska, Radosław Chojecki (KS Brzesko)


WKS Szreniawa: Krzysztof Wójcik – Hubert Grodowski, Jarosław Błoniarz, Dominik Ochel, Jakub Czubala - Paweł Świątek, Piotr Kokoszka, Bartłomiej Biłos (80’ Tomasz Nalepa), Piotr Kulas (75’ Kamil Nizioł) – Daniel Turmiński (55’ Marcin Motak), Dawid Brydniak (55’ Bartłomiej Sowiński)


Orzeł: Gurgul – Hebda, Ogar, Jarosz, Wolnik – Węgrzyn, Hamowski, Nowak (60’ Świstak), Rylewicz – Kos (80’ Piszczek), Michałek


widzów: 60


Drugą wygraną w bieżących rozgrywkach zanotowali seniorzy WKS Szreniawa. Wiśniczanie po tradycyjnie wyrównanym spotkaniu, okazali się o jedną bramkę lepsi od rywali z Dębna, a jej autorem był trener Marcin Motak.


Podsumowując ten mecz warto wspomnieć o podwójnej zmianie, która nastąpiła w 55 minucie. Roszada kadrowa, będąca dla większości osób sporą niespodzianką okazała się kluczowa i przesądziła o losach potyczki. Zmiana dwójki napastników Daniela Turmińskiego i Dawida Brydniaka na nieco bardziej doświadczony duet Marcin Motak i Bartłomiej Sowiński jak już wspomnieliśmy była sporym zaskoczeniem dla kibiców, ale jak się okazało również dla rywali. Nowi napastnicy wprowadzili sporo ożywienia do naszego ataku, a tym samym zamieszania w szeregach defensywnych rywali. Nim goście z Dębna poradzili sobie z tą sytuacją już przegrywali po golu wprowadzonego Motaka. W 60 minucie po centrze z prawej flanki podłączającego się pod akcję Jakuba Czubali, grający trener wiśniczan uwolnił się spod opieki rywali i głową z kilku metrów bardzo pewnie skierował futbolówkę do siatki.


Była to decydująca akcja meczu, który toczył się głównie w środku pola. Warunki, ze względu na grząskie boisko były ciężkie dla obu drużyn. Zespoły rzadko dochodziły do czystych pozycji strzeleckich. Tych wartych odnotowania znacznie więcej mieli przyjezdni. Najpierw w 27 minucie Ogar z linii szesnastu metrów uderzył na nasze szczęście w dobrze ustawionego Krzysztofa Wójcika. Nasz bramkarz uratował skórę obrońcą tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę broniąc strzał Ogara z najbliższej odległości (mocne uderzenie z woleja). W drugiej połowie goście nie mieli nic do stracenia i po zmianie rezultatu ostro ruszyli do ataku. Najbliżej zdobycia bramki byli w 89 minucie meczu, gdy Hamowski będąc samemu przed Wójcikiem uderzył z główki obok bramki.


Cieszą kolejne trzy punkty i bardzo dobra dyspozycja linii defensywnej, która po raz trzeci z rzędu nie dopuściła do utraty bramki. To co dało nam mistrzostwo A klasy również skutkuje w lidze okręgowej i serię domowych gier kończymy z siedmioma punktami. Teraz czas na wyjazd do Kąt na mecz z Olimpią. Spotkanie w przyszłą niedzielę, 13 października o godzinie 15.00.


bramki:
2 - Daniel Turmiński
1 - Dawid Brydniak, Marcin Motak


asysty:
1 – Dawid Brydniak, Michał Kita, Jakub Czubala


kartki:
3 - Dawid Brydniak
2 – Hubert Grodowski, Dominik Ochel, Piotr Kokoszka, Bartłomiej Sowiński, Bartłomiej Biłos, Marcin Motak
1 – Piotr Kulas, Jarosław Błoniarz, Daniel Turmiński, Michał Kita
Czerwona kartka – Jarosław Błoniarz

Powrót
Wszelkie prawa zastrzeżone
Kopiowanie materiałów zabrobione
Copyright 2015@ wksszreniawa.pl
strony internetowe kraków