Witamy na oficjalnej stronie klubu WKS Szreniawa    
Dzisiaj jest 26.09.2020    
WKS SZRENIAWA NOWY WIŚNICZ
Najnowsze informacje
Weekendowy rozkład wiśnickich spotkań +
Pierwszy wyjazdowy punkt +
Weekendowy plan wiśnickich spotkań +
Zobacz więcej
Oficjalny sponsor klubu
Najnowsze zdjęcia
Dwa awanse - podsumowanie rundy jesiennej młodzieżówek

Było podsumowanie jesiennych dokonań zespołu seniorów WKS Szreniawy w sezonie 2019/2020 zatem czas na wyniki naszych drużyn młodzieżowych i zespołu kobiet. A jest się czym pochwalić, ponieważ w tym okresie wywalczyliśmy dwa awanse i jako klub stanęliśmy w jednej z kategorii wiekowych na podium tarnowskich rozgrywek.


W okresie minionej rundy klub reprezentowały trzy młodzieżowe drużyny i zespół kobiet. W początkowych założeniach w zmaganiach wziąć udział miał również zespół juniorów starszych i to w ramach I ligi tarnowskiej. Niestety nikła frekwencja zawodników na treningach i wymagania tejże ligi (aż 13 spotkań) spowodowały, że klub musiał zrezygnować z udziału w tych rozgrywkach. Efektem takiej decyzji było postawienie na juniorów młodszych, którzy pod wodzą Kamila Króla wygrali rozgrywki bocheńsko-brzeskiej ligi okręgowej i w nagrodę na wiosnę zagrają na boiskach tarnowskiej ligi okręgowej.


Zespół złożony w większości z piłkarzy z rocznika 2004 fatalnie rozpoczął sezon, od porażki z Ivą Iwkowa 0-5. Widząc taki stan rzeczy trener dokonał drobnych korekt w drużynie, zmobilizował swoich podopiecznych do większego wysiłku i nasi juniorzy wygrali pozostałych sześć spotkań. Decydujące o awansie zwycięstwo zostało odniesione nad drugim zespołem BKS-u Bochnia i to ono dało nam przepustkę do ligi wyżej. Sukces jest tym większy, że zawodnicy potrafili pogodzić udział w treningach z nauką do późnych godzin wieczornych w swych szkołach. Ich osiągnięcie nie pozostało niezauważone, ponieważ po rundzie zostaliśmy zaproszeni na mecze sparingowe do Tarnowa i Limanowej, gdzie mogliśmy zmierzyć się z rywalami z wyższych lig. Gratulacje


W rundzie jesiennej w tarnowskiej lidze okręgowej reprezentował WKS tylko zespół trampkarzy. Prowadzona również przez Kamila Króla drużyna nie mogła startu w ligowe potyczki zaliczyć do udanych. Jednak z biegiem czasu, jak ich starsi koledzy, również się rozkręcała i ostatecznie z ostatniej pozycji wywindowała się na trzecią lokatę. Taki wynik to powtórzenie osiągnięć z lat poprzednich, kiedy ,,wiśnickie trampki” kończyły zmagania tarnowskiej I ligi na pudle. Na takie osiągniecie zapracowało 26 oczek uzbierane w większości w drugiej części rundy. Efekt punktowy to wynik dużego zaangażowanie młodzieży w treningi i dobra atmosfera w zespole. Rozwój i postawa większości z nich stanowią powód do dumy dla ich opiekuna jak i całego klubu.


Drugi awans tej jesieni do tarnowskiej I ligi był udziałem młodzików Mariusza Tobiasza. Najmłodsza grupa wiekowa funkcjonująca w ramach WKS Szreniawa z dorobkiem 20 oczek uplasowała się na drugim miejscu bocheńsko brzeskich rozgrywek (za MSP Bochnia) i o ,,Tarnów” musiała powalczyć w dodatkowym dwumecze. Baraż z rówieśnikami z Wojnicza okazał się szczęśliwy dla wiśniczan i po wygranych 4-1 i 2-1 uzyskaliśmy awans ligę wyżej. Runda, jak i poszczególne mecze są jeszcze dla młodych piłkarzy pewną nowością, ale entuzjazm i radość z gry umożliwiły chłopcom Mariusza Tobiasza zmierzenie się na wiosnę z naprawdę uznanymi markami naszego województwa.


Jeszcze raz ogromne gratulacje, to była jedna z lepszych rund na przestrzeni ostatnich lat w wykonaniu wiśnickiej młodzieży. Niestety, ten okres nie dla wszystkich naszych drużyn była równie udany. Bardzo ciężki pół roku ma za sobą zespół kobiet. Drużyny prowadzona przez Annę Płaszczyk, podobnie jak większość drużyn na najniższym szczeblu rozgrywek padła ofiarom zmiany regulaminu rozgrywek zafundowanym przez Małopolski Związek Piłki Nożnej przed początkiem ligi. Podniesienie wieku dla piłkarek do 16 lat (wcześniej mogły brać udział w rozgrywkach nawet 13 latki) praktycznie pozostawił naszej trenerce do dyspozycji 12 piłkarek. Tak wąską kadrą niestety nie można zdziałać cudów i za sukces można uznać, że wiśnicki zespół rozegrał wszystkie mecze w rundzie jesiennej. Dorobek 12 oczek (w sześciu meczach), biorąc pod uwagę odejście kilku podstawowych zawodniczek przed startem rozgrywek jest bardzo dobrym wynikiem. 

Powrót
Wszelkie prawa zastrzeżone
Kopiowanie materiałów zabrobione
Copyright 2015@ wksszreniawa.pl
strony internetowe kraków