Gramy dalej w Pucharze. WKS wygrywa z Czarnymi +
Wygrana w Muchówce w II rundzie Pucharu Polski +
Ostatni sparing za nami

Zieloni Niegowić – WKS Szreniawa Nowy Wiśnicz 3-5 (2-0)

bramki: Dawid Brydniak x2, Paweł Kowalczyk, Daniel Turmiński, Paweł Świątek

WKS: Bartłomiej Paprota – Radosław Guzak, Marcin Palej, Dominik Ochel, Mateusz Kulas – Paweł Świątek, Bartłomiej Biłos, Daniel Turmiński, Piotr Kulas – Dawid Brydniak, Bartłomiej Sowiński ponadto grali Michał Nowak, Sebastian Turmiński, Paweł Kowalczyk, Kamil Duda

W ostatnim meczu sparingowym przed nowymi rozgrywkami WKS Szreniawa Nowy Wiśnicz pokonała przedstawiciela wielickiej A klasy Zielonych Niegowić. Wiśniczanie w meczu rozgrywanym w Gdowie wygrali pomimo tego, że do przerwy przegrywali 0-2.

WKS słabo rozpoczął spotkanie dając się zdominować gospodarzom. Błędy, szczególnie w tyłach mogły srogo kosztować nasz zespół w pierwszym kwadransie gry. Gdy wydawało się, że spotkanie wyrównuje się, a podopieczni Marcina Motaka zaczynają stwarzać sobie okazja do objęcia prowadzenia to miejscowi zadali dwa ciosy.

WKS znacznie lepiej poczynał sobie w drugiej części meczu. Gole zdobywane po szybkich wypadach z własnej połowy znacznie ożywiły poczynania nasze drużyny i WKS w krótkim odstępie czasu z wyniku 0-2 objął prowadzenie 4-2. Równo z końcowym gwizdkiem wynik ustalił Paweł Świątek zdobywając gola po podaniu niezwykle aktywnego dzisiaj Dawida Brydniaka (dwie bramki plus dwie asysty).

Pod nieobecność kilku zawodników z podstawowego składu kolejną szansę gry otrzymali zmiennicy i to na nowych dla siebie pozycjach. W zespole ponadto w drugim sparingu wystąpił Marcin Palej – zawodnik BKS-u Bochnia chcący zasilić szeregi wiśnickiej jedenastki.

WKS w przyszłym tygodniu rozegra pierwsze oficjalne spotkanie w 2020 roku. W ramach rozgrywek Pucharu Polski zmierzymy się z przeciwnikiem z gminy Nowy Wiśnicz – Gryfem Chronów lub Ceramiką Muchówka.