Oficjalny sponsor klubu
Najnowsze zdjęcia
Wygrana w Muchówce w II rundzie Pucharu Polski

Ceramika Muchówka – WKS Szreniawa Nowy Wiśnicz 3-4 (1-3)

bramki: Jakub Kupiec 8’, 84’, Marcin Kukla 87’ – Dawid Brydniak 6’, 21’, 30’, Michał Kita 75’

kartki: Kupiec, M. Krawczyk, Motak, Kukla, R. Krawczyk – Bienias, Turmiński, Nowak, Biłos

sędziował: Andzej Gnyla – Szymon Stefanik, Mikołaj Gajda (KS Bochnia)

Ceramika: Kamil Ćwik (46’ Kacper Chwajoł) - Jakub Stabrawa, Konrad Kupiec, Paweł Motak - Michał Mazurek (60’ Jerzy Dymura), Daniel Pinkowski (75’ Jakub Skórnóg), Mateusz Fortuna, Artur Duś (65’ Radek Krawczyk), Michał Krawczyk - Jakub Kupiec, Marcin Kukla

WKS Szreniawa: Bartłomiej Paprota – Piotr Bienias, Mikołaj Imiołek, Dominik Ochel (75’ Radosław Guzak), Michał Nowak – Piotr Kulas (55’ Michał Kita), Jarosław Błoniarz (46’ Piotr Kokoszka), Bartłomiej Biłos, Paweł Świątek (65’ Paweł Kowalczyk) – Dawid Brydniak (60’ Bartłomiej Sowiński), Daniel Turmiński

widzów: 200

Pierwszy oficjalny mecz seniorów WKS Szreniawa po niemal 9 miesiącach przerwy dostarczył wielu emocji. Wiśniczanie w spotkaniu II rundy Pucharu Polski na szczeblu bocheńskiego PPN wygrali w meczu derbowym z Ceramiką na obiekcie w Muchówce 4-3. W nagrodę czeka nas kolejne starcie derbowe w kolejnej rundzie pucharu.

Po serii aż sześciu spotkań towarzyskich w końcu przyszedł czas na oficjalne starcie na tydzień przed inauguracja rozgrywek ligowych. Los w ramach rozgrywek pucharowych skojarzył nas z lokalnym rywalem i faworytem do wygrania bocheńskiej A klasy – Ceramiką Muchówka co wiśniczanie przyjęli z dużym entuzjazmem. Wszak w końcu można będzie sprawdzić dyspozycję zespołu w starciu z wymagającym przeciwnikiem. Przedmeczowe przewidywania co do przebiegu spotkania sprawdziły się co do joty, a WKS tradycyjnie rozegrał na obiekcie w Muchówce bardzo ciężkie pod względem fizycznym jak i psychicznym starcie. Zaczęło się bardzo dobrze, ponieważ już w szóstej minucie po indywidualnej akcji Dawida Brydniak i jego uderzeniu z ostrego kąta WKS objął prowadzenie. Gospodarze bardzo szybko odpowiedzieli doprowadzając po dwóch minutach do wyrównania. Niefrasobliwa gra naszego zespołu w linii obronnej powodowała, że to gospodarze bardziej ośmieleni atakowali i to pod wiśnicką bramką kotłowało się wielokrotnie po licznych rzutach rożnych i wrzutach piłki z autu. Jednak w miarę upływy pierwszej połowy WKS zaczął przeważać czego efektem były dwa kolejne gole autorstwa Dawida Brydniaka. Napastnik WKS-u najpierw zamienił rzut wolny na gola w 21 minucie, a po pół godzinie skompletował hattricka uderzeniem głową lobując bramkarza gospodarzy. Przy tym trzecim golu duży udział mieli również Bartłomiej Biłos oraz Daniel Turmiński wygrywający pojedynki 1 na 1. WKS do przerwy, wyraźnie pokazując swoją wyższość, mógł jeszcze zdobyć kolejne bramki, ale strzał Piotra Kulasa zatrzymał się na słupku, a Brydniak w chyba najłatwiejszej swojej pozycji do zdobycia bramki przegrał pojedynek jeden na jeden z Ćwikiem.

Niestety o grze naszego zespołu po przerwie nie można powiedzieć nic dobrego. WKS dał się zdominować gospodarzom, a na boisku zapanowały warunki dyktowane przez graczy Ceramiki. Wiśniczanie w tym fragmencie meczu ograniczali swoje poczynania do gry z kontry i po jednej z takich akcji podwyższyli prowadzenie. Prawym skrzydłem uciekł rywalom Michał Kita i w sytuacji sam na sam nie miał problemów ze zdobycie czwartego gola swojej drużyny. Niestety, ta bramka nie uspokoiła meczu, a w momencie gdy boisko z kontuzją opuścił lider formacji defensywnej Dominik Ochel miejscowi zwietrzyli ostatnią szansę na odwrócenie losów spotkania. Zryw w końcowych minutach pojedynku sprawił, że Ceramika za sprawą bramek Jakuba Kupca z 84 minuty i Marcina Kukli z 87 minucie złapała kontakt. Ich próby w końcówce nie dały jednak rezultatu, a najbliżej gola byli wiśniczanie, jednak Biłos zmarnował stuprocentową sytuację.

Gramy w pucharze dalej, a naszym kolejnym przeciwnikiem będzie … kolejny zespół z gminy Nowy Wiśnicz. W środę, 12 sierpnia zagramy na wyjeździe z Czarnymi Kobyle, z którymi odpadliśmy z rozgrywek pucharowych w poprzednim sezonie.