Przerwana seria porażek po golu z 90 minuty +

WKS Szreniawa Nowy Wiśnicz – Strażak Mokrzyska 1-2 (1-1)

bramki: Piotr Kokoszka 13’ – Jaworski 17’, 78’ – rzut karny

kartki: Kita, Paprota, Nizioł x2 – Mularz, Handzlik, Jaworski

czerwona kartka: Kamil Nizioł 86’ – konsekwencja dwóch żółtych

sędziował: Mariusz Potok – Korbecki, Konstanty (KS Brzesko)

WKS: Bartłomiej Paprota – Piotr Bienias (46’ Mikołaj Imiołek), Jakub Czubala, Marcin Palej, Adrian Wieciech (82’ Kamil Nizioł) – Michał Kita, Piotr Kokoszka, Bartłomiej Biłos, Piotr Kulas – Dawid Brydniak (63’ Paweł Świątek), Daniel Turmiński (55’ Łukasz Samek)

Widzów: 150

Pierwszej porażki w bieżącym sezonie ligi okręgowej na własnym stadionie doznali seniorzy WKS Szreniawa Nowy Wiśnicz. Wiśniczanie przegrali ze Strażakiem Mokrzyska 1-2 tracąc obie bramki po stałych fragmentach gry.

Pierwszy kwadrans tego pojedynku nie zapowiadał, że to WKS-iaki zejdą z placu gry pokonani. Podopieczni Marcina Motaka rozpoczęli ten mecz agresywnie, wysoko atakując rywala i szybko przekuło się to na sytuacje podbramkowe. Już w 3 minucie WKS powinien objąć prowadzenie, ale Michał Kita zamiast skierować futbolówkę do pustej bramki nie wiadomo czemu zdecydował się na podanie do gorzej ustawionego Daniela Turmińskiego. W 12 minucie kolejna oskrzydlająca akcja gospodarzy wykreowała pozycję strzelecką dla Bartłomieja Biłosa, którego przymiarka z 20 m sparował na rzutu rożny golkiper miejscowych. Po nim WKS objął prowadzenie. Po centrze Kity futbolówka odbita została na przedpole bramki, gdzie Piotr Kokoszka pięknym wolejem umieścił ją tuż przy słupku bramki strzeżonej przez golkipera Strażaka. Po tym golu mogło się wydawać, że będzie tylko lepiej i przede wszystkim łatwiej. Niestety rzeczywistość okazała się zgoła odmienna. Mówiąc po piłkarsku wiśniczanie po prostu ,,stanęli”, co szybko wykorzystali goście. Fatalne nieprozumienie pomiędzy jednym z naszych stoperów, a Bartłomiejem Paprotą zaowocowało rzutem wolnym pośrednim dla rywali z pola karnego. Z tego prezentu skorzystał Jaworski i po zaledwie czterech minutach mieliśmy wyrównanie. Do końca tej części gry podopieczni Marcina Motaka nie otrząsnęli się po tej stracie i to goście groźniej atakowali. Głównie za sprawą wrzutek z bocznych rejonów boiska Handzlik mógł zdobyć gola, ale najpierw w fenomenalny sposób obronił jego strzał Paprota, a w 44 minucie piłka poszybowała minimalnie obok słupka. Wiśniczanie odpowiedzieli akcją Piotra Kulasa, który otrzymując prostopadłe podanie od Kokoszki w sytuacji sam na sam trafił tylko w bramkarza.

Po przerwie odnotowaliśmy mniej sytuacji podbramkowych. Gra toczyła się głównie w środku polu, przy optycznej przewadze gości z Mokrzysk. Gdy wydawało się, że więcej goli w tym pojedynku już nie zobaczymy serię fatalnych błędów popełnił defensor naszej drużyny. Ich finalnym efektem był rzut karny dla rywali, którego na gola zamienił Jaworski. Wiśniczanie na to trafienie nie byli już w stanie odpowiedzieć. W ogóle w drugiej części gry miejscowi oddali tylko jedno celne uderzenie na bramkę rywali. Po stałym fragmencie gry w doliczonym czasie gry golkiper przyjezdnych nie miał żadnych problemów ze sparowanie strzału Pawła Świątka z rzutu wolnego na rzut rożny.

Była to bardzo bolesna i kosztowna porażka wiśniczan. Nie dość, że została przełamana nasza passa meczów bez porażki na swoim obiekcie to jeszcze WKS obsunął się bardzo nisko w tabeli, niemalże do strefy spadkowej. Ten niekorzystny trend trzeba jak najszybciej odwrócić. Najlepiej już w Sobolowie, w przyszłą niedzielę 18 października o godzinie 14.00.