Pierwsza wyjazdowa wygrana w lidze okręgowej +
Porażka z Sokołem na włąsnym stadionie +
Przerwana seria porażek po golu z 90 minuty +
Oficjalny sponsor klubu
Najnowsze zdjęcia
Pierwsza wyjazdowa wygrana w lidze okręgowej

LKS Poręba Spytkowska - WKS Szreniawa Nowy Wiśnicz 2-4 (0-3)

bramki: ??? 60’, Grzyb 78’ – Daniel Turmiński 15’, 30’, Piotr Kokoszka 20’, samobójcza 62’

kartki: Marek, Klimek, Zych - Czubala, Sowiński

sędziowali: Kamil Nawrocki – Janusz Zwieńczak, Łukasz Kokoszka (KS Bochnia)

WKS: Bartłomiej Paprota – Jakub Czubala, Marcin Palej, Dominik Ochel, Adrian Wieciech – Michał Kita (90’ Piotr Bienias), Piotr Kokoszka, Bartłomiej Biłos, Paweł Kowalczyk (80’ Jakub Świątek) – Daniel Turmiński, Łukasz Samek (68’ Bartłomiej Sowiński)

Widzów: mecz bez publiczności

W ostatnim meczu rundy jesiennej WKS Szreniawa odniósł pierwsze, jakże wyczekiwane zwycięstwo w meczu wyjazdowym. Wiśniczanie po serii jedenastu spotkań bez wygranej na obcych boiskach w lidze okręgowej, w końcu sięgnęli po trzy punkty i jak najbardziej na to zasłużyli.

Jak podsumował to spotkanie prezes Poręby Spytkowskiej, WKS Szreniawa nie zagrał w tym meczu jak zespół z Wiśnicza. Podopieczni Marcina Motaka wyszli bardzo odważnie na rywala, zagrali ofensywnie i od początku spotkania narzucili swój styl gry. Miejscowi, którzy najwyraźniej zlekceważyli nasz zespół, nie byli na to przygotowani i już na wstępie dali się dwukrotnie zaskoczyć w krótkim odstępie czasu. Najpierw Daniel Turmiński, który najwyraźniej odblokował się w ostatnim meczu z Sokołem, przymierzył zza pola karnego wrzucając piłkę za kołnierz wysuniętemu na przedpole swojej bramki golkiperowi miejscowych. Pięć minut później wynik podwyższył wracający po kwarantannie do gry Piotr Kokoszka. Nasz pomocnik strzałem z rzutu wolnego, tuż przy słupku, ponownie zaskoczył bramkarza rywali. Wiśniczanie do przerwy byli niezwykle skuteczni. Kolejna nasza sytuacja przyniosła gola. Po podaniu rozgrywającego bardzo dobre spotkanie Łukasza Samka, Daniel Turmiński pewnie przymierzył w długi róg i WKS schodził na przerwę z trzy bramkowym prowadzeniem.

Po zmianie stron nie mający nic do stracenia miejscowi ruszyli do ataku. Ich staranie przyniosły skutek w 60 minucie. Po centrze z lewego skrzydła nadbiegający napastnik uderzeniem głową z kilku metrów wpakował futbolówkę do siatki. WKS odpowiedział w najlepszy z możliwych sposobów. Dwie minuty po straconym golu rajd prawym skrzydłem przeprowadził Paweł Kowalczyk. Bez chwili zawahania wpadł w pole karne, oddał strzał, który został wprawdzie odbity przez bramkarza, ale w tak niefortunny sposób, że nabił swojego kolegę i futbolówka wtoczyła się tuż przy słupku do bramki miejscowych. Ten gol ostudził zapędy ofensywne graczy z Poręby i ostatecznie rozstrzygnął losy pojedynku. Naszych rywali było jedynie stać na jeszcze jednego gola, którego autorem był Grzyb.

WKS w ostatnim meczu rundy w końcu wygrał na wyjeździe. Uczynił to po raz pierwszy od 18 maja 2019 roku i wygranego meczu z Żubrem Gawłówek jeszcze w A klasie. Po raz ostatni cztery gole wiśniczanie zdobyli w tym samym roku, w kończącym nasze występy w A klasie pojedynku z Victorią Słomka (5-0). Naprawdę lepiej późno niż wcale.